Egyes tudósok Kína legrégebbi könyvének tartják az ötezer évesre becsült Ji-king-et, vagyis a Változások könyvét. A Ji-king csodálatos módon határozta meg Kína hétköznapjait: a történelem során a nagyobb döntéshozatalok előtt a császárok, a katonák és a tudósok egyaránt rendszeresen tanulmányozták, és lényegében e köré a mű köré épült a taoizmus és a konfucionizmus is.
A Ji-king nem könnyen emészthető olvasmány, egzakt megfogalmazások helyett általában szimbólumokat alkalmaz.
A Ji-king egyik alaptétele az ellentétek elmélete, amit a szerző jin-jangnak nevezett el. Az ellentétek ütközéséből és egymásra hatásából jön létre a csi, az az egyetemes energia, amely egyfelől a világmindenség létrejöttéért felelős, miközben azt is ellenőrzi, mi történik a földön és az égben.
Kína egy darabja ez a könyv. Mérhetetlenül sok kérdésre ad választ, több mint egyszerű jóslás; tudatalattinkba beférkőzve ad tanácsot, hogyan viselkedjünk egy-egy élethelyzetben. Fontos, hogy sok ember megismerhesse ezt a „megfogalmazhatatlan” írást, és tanuljon belőle. Akkor tudjuk igazán használni, ha megnyílunk előtte, és megismerjük a Kelet más-, de ugyanakkor csodálatos kultúráját.
Rohanó világunkban sokszor észre sem vesszük a körülöttünk zajló dolgokat. A Ji King a bölcsességek könyve. Amikor a kezünkbe vesszük, és felteszünk egy kérdést, az ősi kínai Bölcsek adnak rá választ. Olyan választ, ami talán már a fejünkben is megfordult már, de mégsem hallgattunk az érzéseinkre.
A könyv eredete ködbe veszett, csupán legendákban olvashatunk róla. Úgy tartják, ősének megalkotója Fu-hszi, a mitikus Isten/király volt.
A könyv, akárcsak a Tarot- vagy magyar kártyából történő jóslás, a természetfelettin alapszik. Velünk ellentétben tévedhetetlen; mindig igaz tanácsot ad, csak néha mi, emberek nem vagyunk elég bölcsek ahhoz, hogy megértsük.
Müller Péter húsz évig tanulmányozta az ősi kínai Ji-Kinget.
Jóskönyv című könyve segít abban, mit tegyünk. Választ ad arra, hogy életünk ki sé nagy gondjait hogyan tudjuk a legjobban megoldani. Segít élni.
A továbbiakban a Jóskönyv alapján fogom leírni a jóslás menetét, a kérdések feltevésének módját és a jósjelek jelentésének lényegét, tartalmát.
Három egyforma pénzérmére van szükségünk, lehetőség szerint olyan pénzérmékre, melyeket csak erre a célra használunk ezután. A kezünkben fogjuk őket hosszabb ideig, hogy átvegyék az energiáinkat. Mint minden jóslásnál, mágiánál itt is jó, ha gyújtunk egy gyertyát - lehetőség szerint fehéret - hogy az isteni energia jelen legyen. Adjuk meg a módját és a tiszteletet ennek az ősi rítusnak.